Samsung QE100QN80F
100 inch Samsung Neo QLED Mini LED 4K Ultra HD HDR Smart TV
  • • Neo QLED screen for bright, colour-rich images
    • 12 months interest-free credit available. Click here
    • CLAIM 20% CASHBACK FROM SAMSUNG
Unlock your VIP Club prices and access special benefits
It's free to join and takes seconds, with no fees EVER!
VIP Club Logo
SKU:
SAMS-QE100QN80F
UPC:
Buy online/in-store/Telesales
Adding to basket… The item has been added
Samsung QE100QN80F
Other ways to buy
Order via our Telesales team
Call our national team on 0333 900 0093
Order with your local store
Use our Store Finder to find your local store.
Please call ahead to check stock.
Product Information
NQ4 AI Gen2 Processor
Samsung’s powerful 4K AI processor upgrades everything you watch, with intelligent enhancements to your 4K entertainment. Powered by 20 neural networks, enjoy optimised brightness, depth, contrast, motion, sound and resolution - for an exceptional 4K experience on this Samsung 100 inch TV.
*Upscaling may not apply to PC connection and Game Mode.
4K AI Upscaling
Quantum Matrix Technology Core
Neo Quantum HDR
Dolby Atmos®
Motion Xcelerator 144Hz*
*Not applicable to 50".
**4K 144Hz is only available with PC connected content. Supports VRR/4K@120Hz.